Malowanie proszkowe elementów o długości nawet do 11 metrów

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe elementów stalowych i aluminiowych to kolejna usługa, którą świadczy nasza firma. Sprawdź, co wyróżnia nas na tle konkurencji.

Czym jest malowanie proszkowe? To nakładanie farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą, np. metal lub aluminium. Farba utrzymuje się na malowanej powierzchni dzięki siłom elektrostatycznym.

Pokryte farbą elementy są nagrzewane w specjalnym piecu. Dzięki temu farba proszkowa ulega stopieniu i polimeryzacji. Dzięki temu powstaje powłoka lakiernicza odporna na korozję, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Malowanie proszkowe jest również bezpieczne dla środowiska – w procesie tym nie używa się rozpuszczalników, ani rozcieńczalników. Dodatkowym atutem malowania proszkowego jest fakt, że dzięki grubości powstałej powłoki można zamaskować niedokładności obróbki mechanicznej malowanego elementu.

Nasza firma posiada specjalistyczny piec do nagrzewania proszkowanych elementów o wymiarach 11 000 x 1500 x 2230 cm. To pozwala nam malować elementy o długości nawet 11 metrów!

Malujemy elementy ze stali czarnej, aluminium oraz stali ocynkowanej.